Go Back

To comprehend the meaning of life and personality to explore the depths of the ancient Mayan Calendar to year 2500 Get guidance.

Your Birthday

Were you born after the sunrise?

(I don’t know)    

Year of birth incorrect

Please answer the question about sunrise.

Birthday error

Time of birth incorrect

Dog
 

The dog signifies the secretary; the scripture; justice; authority and the guardian of the material and spiritual law. Represents the fidelity; order; it is the justice; the material and spiritual life from beginning to end. On this day we ask for the divine justice; to do away with criticism; with vices; so that we may have an organized life and so that we may discover all great secrets. It is a day to be in peace; to fix our errors, desires, sexual pleasures and to not fall in the wuq'ub qak'ix (arrogance, lies, ambition, envy, crime, ingratitude, ignorance); to be in balance with the spiritual and material. Nawal of the sexuality; of the stone of the sun; and of the ceremony to liberate us from poverty and vice.

 

THIS DAY IS GOOD FOR

To solicit Divine justice; to have good helpers; to do away with charges against justice; to liberate persons that are detained; to ask that justice may be corrected; to be just in life; to learn tolerance; to develop love; for community work; and to be good writers.

 

Taken from Saq Be Webpage

 
Gece
Bugün iş değiştirmek, ikametgâh veya ülke değiştirmek gibi konularda hayatta yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Eğer olaylar sizin için iyi gitmiyorsa, bu gidişatın değişmesini dilemek ve hayatınızı en baştan yenilemek için adım atmak iyi bir fikirdir. Bu sayede yaşamınızdaki paniği ortadan kaldırmak ve takıntıları durdurmak mümkün olacaktır.

 

Kötü niyetli insanlarla başa çıkmak, güzel düşüncelere ulaşabilmek ve adaleti sağlayabilmek için uygun bir gündür. Bugün insanlık için yeni bir şafak dileyin. Bu sayede hayatımızı daha iyi sürdürebiliriz.

If you want to display the Mayan calendar on your site, please copy the code within the box and paste in your website code.
Script :